فواید دستگاه حضور غیاب

فواید نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب

امروز با موضوعی ارزشمند از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با فواید استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب و همچنین توجیه اقصادی آن در یک سازمان یا شرکت آشنا شویم.

پیش از این اکثر مدیران برای کنترل ورود و خروج پرسنل و نحوه محاسبات حقوق کارمندان زمان و انژی زیادی را صرف این کار می کردند.در این مقاله قصد داریم قبل از این که شما در کسب و کار خودتان هزینه ای را صرف این کار کنید، تصویر روشنی از هر آنچه که نیاز دارید در مورد این سیستم‌ها بدانید را به شما ارائه دهیم و با توجه به الویت ها سیستم مورد نیاز حضور و غیاب خود را تهیه کنید.

1- کاهش تقلب در زمان تردد

زمانی که یک مدیر در یک شرکت متوجه شود تقلب در حضور و غیاب در بیشتر محیط‌های کاری اتفاق می افتد شاید کمی غافلگیر شود. در روش‌های دیگر مدیریت تردد ، این امکان به وضوح وجود دارد که برخی از کارمندان دست به تهیه مستندات ساختگی و تقلبی حضور و غیاب بزنند، مثلا فرض کنید یک کارمند 2 ساعت خارج از مجموعه کار شخصی دارد و بدون این که خروج خود را ثبت کند مرخصی می رود، که این یک مشکل بزرگ و دراز مدت برای کسب و کارهای می باشد که به مشتریان خود باید خدمات ارائه دهد و همه ی اعتبار افزایش فروش به تعهد آنها بستگی دارد، چرا که این گونه تقلب‌ها ضمن کاهش اعتبار کسب و کار باعث نارضایتی مشتریان نیز می شود.

درضمن اگر یک سیستم حضور و غیاب کارتی را انتخاب کرده باشید کارکنان به راحتی می‌توانند آن‌ها را به دیگران بدهند تا به جا همدیگر در زمان ورود و خروج تردد ثبت کنند ولی اگر یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را خریده باشید بر اساس بیومتریک که کمک چشمگیری به یک سازمان می‌کند،کدام کارمند می‌تواند اثر انگشت خود را با دیگران به اشتراک بگذارد؟

2- کاهش خطا در حقوق و دستمزد

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار حضور و غیاب، امکان پیگیری ساعات کاری بر اساس کارکنان است.در واقع نرم ‌افزار باید ق÷ابلیت ثبت ساعات کاری کارکنان در مأموریت ، مرخصی یا  تردد فراموش شده را به صورت دستی داشته باشد. همچنین باید قابلیت پرداخت حقوق‌ها از طریق نرم افزار حقوق و دستمزد، امکان محاسبه روزهای تعطیل، ساعت‌های کاری مقرر و مرخصی و ماموریت را داشته باشد. با این شکل از اتوماسیون داده‌ها، منابع لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد کاهش می‌یابد و خطاهای دفتری مثل وارد کردن اشتباه اطلاعات کاملاً از بین می‌روند، که این ویژگی در واقع تضمین کننده حداکثر منافع برای شرکت می باشد.

3- داده‌های واقعی زمان تردد

در درجه اول، یک نرم‌افزار حضور و غیاب مطلوب باید امکان ثبت زمان ورود و خروج کارکنان را به صورت الکترونیکی از راه‌های مختلف تأمین کند. از جمله این راه‌ها می‌شود به ثبت الکترونیکی ساعت و وضعیت اتصال رایانه یا دستگاه‌های همراه کارکنان به اینترنت سازمان، اشاره کرد.

سازمان‌ها برای مدیریت آسان‌تر کارکنان خود باید بدانند چه فردی کار می‌کند، چه کسی کار نمی‌کند، چه کسی تا دیروقت کار می‌کند و کدام کارمند تظاهر به اضافه کاری می‌کند. مدیران یک سازمان برای دانستن این‌ها نیاز به اطلاعات واقعی زمان حضور و غیاب کارکنان خود دارند.

به همین خاطر است که نیاز به یک نرم‌افزار حضور و غیاب احساس می‌شود؛ نرم‌افزاری که بتواند از زمان واقعی تردد کارکنان اطلاعات دقیقی ارائه دهد. اطلاعاتی که بدون از دست رفتن وقت به‌روزرسانی شوند و همیشه آخرین نسخه آن‌ها به منظور تأیید یا هر امر دیگری در اختیار مدیران باشد.

4- مقرون به صرفه بودن

سیستم ‌های حضور و غیاب بیومتریک به عنوان یک ابزار مقرون به صرفه در نظر گرفته می‌شوند چرا که برای مثال یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در مقایسه با یک سیستم معمولی مبتنی بر RFID ارزان‌تر تمام ‌می‌شود. گروهی از کارشناسان معتقدند که کسب و کارها با استفاده از یک نرم‌افزار حضور و غیاب بیومتریک خودکار می‌توانند تقریبا 5 تا 8 درصد از هزینه‌های حقوق و دستمزد خود را کاهش دهند.

1 دیدگاه

  • پوتین زنانه

    خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب مفید

  • نوشتن دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *